Ediția a 10-a a competiției de minifotbal ”CUPA MARINEI”

Decebal Mihalache 11:44 am - 7 august, 2017 0
Ediția a 10-a a competiției de minifotbal ”CUPA MARINEI”

Primăria Municipiului Călărași organizează, și în acest an, o serie de evenimente prilejuite de sărbătorirea ZILEI MARINEI, ce se va desfășura în data de 15 august.  Una dintre activități va fi competiția de minifotbal "CUPA MARINEI", organizată în perioada 7-15 august 2017 pe terenul de minifotbal de la stadion Navrom situat în Parcul Central al municipiului.

 

Concursul de minifotbal se află în acest an la cea de-a 10 ediție. Prima ediție a avut loc în anul 2005, după o pauză de câțiva ani, aceasta a fost reluată în anul 2012.

 

La ediția din acest an s-au înscris următoarele 14 echipe, reprezentate de instituții publice, companii și firme din orașul nostru:

 

  • Sofidel;
  • S.C. Ecoaqua S.A.;
  • Saint-Gobain Glass;
  • GLS Călărași;
  • Primăria Municipiului Călărași;
  • Consiliul Județean Călărași;
  • S.C. Tenaris Silcotub;
  • Martifer;   
  • B.R.C.T. Călărași;
  • Jandarmeria Călărași;
  • Prefab;
  • Donalam;
  • I.P.J. Călărași
  • I.S.U. Barbu Știrbei                 

 

Premiile concursului de minifotbal vor consta în sume de bani, cupe, medalii, diplome și mingi de fotbal.

Programul de desfășurare a concursului este următorul:

 

GRUPA A

1. Sofidel

2. S.C. Ecoaqua S.A.

3. Saint-Gobain Glass

 

Meciuri:

07.08 – orele 18.30 – Sofidel – S.C. Ecoaqua S.A. (st. Navrom)

09.08 – orele 18.30– Sofidel – Saint-Gobain Glass (st. Navrom)

11.08 – orele 19.30 – S.C. Ecoaqua S.A. – Saint-Gobain Glass (st. Navrom)

 

GRUPA B

1. GLS Călărași

2. Primăria Municipiului Călărași

3. Consiliul Judetean Călărași

 

Meciuri:

07.08 – orele 19.30 – GLS Călărași – Primăria Municipiului Călărași (st. Navrom)

09.08 – orele 19.30–GLS Călărași -Cons. Jud. Călărași (st.Navrom)

11.08 – orele 18.30 – Primăria Mun. Călărași – Cons. Jud. Călărași (st. Navrom)

 

GRUPA C

  1. S.C. Tenaris Silcotub
  2. Martifer
  3. B.R.C.T. Călărași
  4. Jandarmeria Călărași

 

Meciuri:

  1.  – orele 20.50–Martifer – Jandarmeria Călărași (teren Hestia)

08.08 – orele 18.30 – S.C. Tenaris Silcotub – Martifer (st. Navrom)

09.08 – orele 20.50 – S.C. Tenaris Silcotub – Jandarmeria Călărași (teren Hestia)

10.08 – orele 20.50 – BRCT Călărași – Jandarmeria Călărași (teren Hestia)

11.08 – orele 20.50 – BRCT Călărași – Martifer (teren Hestia)

12.08 – orele 19.30 – S.C. Tenaris Silcotub – BRCT Călărași (st. Navrom)

 

GRUPA D             

  1. Prefab
  2. Donalam
  3. I.P.J. Călărași
  4. I.S.U. Barbu Știrbei    

 

Meciuri:

08.08 – orele 19.30 – Prefab  – Donalam (st. Navrom)              

10.08 – orele 19.30 – I.P.J. Călărași – I.S.U. Barbu Știrbei (st. Navrom)   

12.08 – orele 18.30 – Prefab – I.P.J. Călărași (st. Navrom)

12.08 – orele 20.50 – Donalam – I.S.U. Barbu Știrbei (teren Hestia)    13.08 – orele 18.30 – Prefab – I.S.U. Barbu Știrbei (st. Navrom)

13.08 – orele 19.30 – Donalam – I.P.J. Călărași (st. Navrom)

 

*Câștigătoarele grupelor vor juca semifinalele.

 

14.08  – Semifinale

 

orele 18.30 – loc 1 grupa A – loc 1 grupa D (st. Navrom)

orele 19.30 – loc 1 grupa B – loc 1 grupa C (st. Navrom)                                           

               

15.08 – Finale

Finala Mică – orele 18.30 (st. Navrom)

Finala Mare – orele 19.30 (st. Navrom)

Lasă răspuns »